Namı Namert

kolklk

Dostumuzdan çok, düşmanımızın okuduğu bir metne daha hoş geldiniz ! Yapılan imaları, içinizi ne kadar acıttığımızı, bin bıçağınızın birinin bile bize saplanmadığını… Ne ara bu kadar nefretle doldunuz, bir selamımız bile yokken size ? Hiçbir şey yapmadan herkesin düşmanı olduk. Biliyorum, birinin nefretini kazanmak için ona zarar vermemize gerek yok. Kendimiz için en iyisini yapmak istememiz bile sizin bize düşman olmanız için bir sebep. Bu kadar mı kıskanç, korkak oldunuz ?

Çeşitli hamleleriniz oldu, hamlelerinizi görmezden  geldik. Onursuzluğunuzun hakkını verdiğiniz için sizi tebrik ettik. Hiçbir mantığa sığmayan söylemleriniz, bir türlü söndüremediğiniz öfkeniz… Ömrünüz de, hidayetiniz de yetmez kurduğumuz cümleleri idrak etmeye. Sizin gücünüz, kendinizi rezil etmeye yeter sadece.

Öyle tektik ki dostumuz bile yoktu, tümsekler gittikçe artıyordu. Baskının alasını yaşadık, yine de kimseye nefretle bakmadık. Kimsenin kaderiyle oynamadık, kimseyi ateşlere atmadık. Siz ne yaptınız ? Siz bizim kuyumuzu kazdınız. Biz hayattayken bizim üstümüze toprak attınız . Yazıktır, neden yaptınız ?

Ne insaniyet bilirsiniz ne de merhamet. Siz galibiyeti tek kişilik sanıp başkasının başarısını hazmedemeyenler… Hile olmadan, başkasının adını kullanmadan bir yerlere gelemeyenler… Çoğunluğu güçlü sanıp tek olanı asla yenemeyenler…’’ Madem hatırı yok bunca senenin ; namı, namert olsun geri dönenin !’’

ssdlarge (12)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s