Göğün Altında

Silinir… Geçmiş öyle silinir ki vefasızların elinde, gelecek öyle kirlenir ki vefasızların dilinde… Görmek istediğini gösteren, yaptıklarının üstünü örten, bir zamanların dostları… Koynumuzda beslemişiz yılanları. Onların tek merakı Instagram’da beğeniye boğulmak, habersizce gülüyormuş gibi yapıp başkalarını ağlatmak. 

Biz kalmadık eskide, günahlarınızdan emin olun ki kalmadık. Biz zalime ağlamaktan usandık. Geçmedi günler, yaslar dinmedi. Hiçbiriniz de uğraşmadınız bu yüz tebessüm etsin diye, bile bile yaktınız gözpınarlarımızı. 

Şimdi yanında olduğumuz sözde dostlarımız da durmaz yanımızda, zor anlarımızda. Bu yüzden hep yek dedik, aşkı terk ettik. Nasıl vuracaksınız beni, içimde kimsenin aşkı yokken ? Gözler açılmışken, kulaklar pişmanlıklarınızı duymayı dilerken ? 

İyisiyle yetinmeyip en iyisini istediğimizden, sizin göremediklerinizi gördüğümüzden… Bizi yükselten sizin kininizdir, sizin bizi yere sermek istemenizdir. Küçük gördüğünüz isimlerin büyüktür imzaları, rica olarak geçer ama emirdir onların asılları…

 Gidin, terk edin şehri ! Sizle karşılaşma ihtimalimiz azaldıkça bu şehri adımlarınız alçaltmadıkça biz huzurla yaşarız, aynı göğün altında.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s